Advertising
Oana Gheorghiu sfidează CSM-ul: „Da, sunt vinovată că am cerut eliminarea pensiilor speciale”

Oana Gheorghiu
Scris de Ionuț Nichita Publicat: 11 iun. 2026, 21:51
Vicepremierul interimar Oana Gheorghiu a reacționat ironic după ce Consiliul Superior al Magistraturii a inclus-o printre persoanele acuzate că ar fi contribuit la „decredibilizarea justiției”, susținând că singura sa „vină” este faptul că a criticat sistemul pensiilor speciale.
Citește și
- 13:06Predoiu propune acceptarea guvernului Veștea și refacerea Coaliției până în iunie 2027 pentru ieșirea din criza politică
- 11:05Proteste violente înaintea Summitului G7: mii de manifestanți au ieșit în stradă. Ana-Maria Păcuraru transmite în exclusivitate de la cea mai importantă reuniune mondială
- 10:48Transmisiuni speciale de la Summitul G7: Ana-Maria Păcuraru, singurul jurnalist român invitat de Casa Albă
- 22:41Premierul desemnat, Adrian Veștea, la Realitatea Plus: „N-a fost chiar ușor să iau această decizie, mai ales că propunerea a venit destul de târziu”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News

























