Advertising
Grindeanu, răspuns dur pentru Gheorghiu, după ce l-a acuzat de semnarea listării companiilor de stat: „Este o inversare a faptelor"

Sorin Grindeanu
Scris deRealitatea de Prahova
Publicat6 mai 2026, 21:18
Sursărealitatea.net
Liderul PSD, Sorin Grindeanu, a reacționat vehement la postarea vicepremierului Oana Gheorghiu, care îl acuza că ar fi avizat vânzarea unor companii de stat precum TAROM, CEC Bank sau Poșta Română, susținând că aceasta a confundat deliberat o listă de propuneri respinse cu lista finală aprobată de Guvern.
Citește și
- 11:51Niculina Stelea (senator AUR): „4 motive pentru care păstrarea ratingului de țară nu este o reușită pentru Guvernul Bolojan”
- 09:39Piperea, semnal de alarmă. De ce este bine să avem bani cash, în contextul alertei energetice?
- 16:49Sorin Grindeanu anunță când ar putea fi învestit noul Guvern: „După 15 august sunt șanse mai mari”
- 15:51UMPMV: Menținerea ratingului de țară ar reprezenta un semnal pozitiv pentru România. Autoritățile trebuie să continue consolidarea stabilității economice și financiare
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News

























